Türkiye’nin en iyi 3 termal tesisinde tatil!

termal_tesisler_eniyi

Kış mevsimini en etkili hissettiğimiz bu aylarda, genellikle kış turizmi olarak bakılan kaplıca tatilinin aslında 12 ay yapılacak sağlık turizmi olarak düşünmelisiniz. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu konuda geniş çaplı bir çalışma başlatmışken bizde sizlere bu dondurucu soğuklarda tedavi için asırlık kültüre ve termal kaynağa sahip ülkemizin en güzide tesislerini tanıtalım. Her geçen yıl termal turizmde daha kapsamlı ve modern tesislerle karşılaşmamız mümkündür. Birçok tesisin laboratuvarı, sağlık merkezi, SPA, masaj ve fizyoterapi gibi imkanları sunduğunu bilmek gerekir.

İkbal Termal Otel
Türkiye’nin termal kaplıca anlamında parlayan yıldızı İkbal Termal Otel ve Spa, Minera Spa merkezinde SPA’dan, spora ve sağlıklı yaşama dair birçok hizmetleri bulunmaktadır. Kaplıca termal sularının geçmişten günümüze binlerce yıldır sağlık anlamında şifa kaynağı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Dünya genelinde birçok yerde termal kaplıca var iken, ülkemiz termal su kaynakları rezerv bakımında Avrupa’da birinci, dünyada da yedinci sırada gelmektedir.

The Sheraton Çeşme
İzmir’in en turistik ilçelerinden birisi olan Çeşme ilçesine 6 km uzaklıkta bulunan The Sheraton Çeşme, 5 yıldızlı ve 373 odalı lüks bir oteldir. Otelin en önemli özellikleri arasında ise sezonluk değil, yılın 12 ayı hizmet veriyor olmasıdır. Otelin 2si kapalı biri açık 3 termal su havuzu, saunası, Türk hamamı, buhar banyosu, güzellik merkezi, solaryum merkezi, 1-3 kişilik özel banyoları mevcuttur. Ayrıca masaj, egzersiz, elektroterapi ve amur tedavisi de uygulanıyor. Otelde sürekli doktor, hemşire, masör, güzellik uzmanu ve spor eğitmenleri de var.

Yalova Termal Kaplıca Tesisleri
Roma ve Bizans dönemi eserlerinden tarihi binada hizmet veren kaplıca Yalova’ya 12 km uzaklıkta. 3600 dönüm arazi içinde yer alan tesiste Sultan Banyo, Valide Banyo, Kurşunlu Banyo, Köylü Hamamı gibi tarihi banyolar var! Suyun sucaklığı 62 derece. Tarihi Kurşunlu Hamamı içinde sauna, açık yüzme havuzu bulunuyor. Suyunun sindirim sistemi, romatizmal hastalıklar ve metabolizma hastalıklarında etkili olduğu söyleniyor.