Yurtiçi uçuşlarda hangi havayolu ne ikram ediyor?

Hemen hemen her hava yolu firması konforu kadar yiyecek ve içecek servisiyle de dikkat çekmektedir. Özellikle bayrak taşıyıcı havayolları, birbirinden leziz, iştah açıcı menüleriyle uçak yolculuğunu adetâ bir yemek şölenine çeviriyor. Peki yurtiçi uçuşlarda hangi havayolu ne ikram ediyor?
AnadoluJet: Yolcusunu Türkiye’nin dört bir yanına avantajlı fiyatlarla uçuran AnadoluJet, uçuşlarda yolcularına ücretsiz olarak bir pet bardak su, çay ve kahve seçenekli olarak hazır paketli tatlı ve tuzlu ürün ikram etmektedir.

Türk Hava Yolları: Halen dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi ünvanına sahip olan Türk Hava Yolları (THY), yolcularına genellikle zeytinyağlı yemek ve sandviç sunuyor. Çok hafif olan bu yiyecekler, oldukça leziz tatlara sahip olmakla kalmıyor, Türk Hava Yolları ekstra ikram edilen tatlı detayından oluşan çok zengin bir menü de sunuyor. Ayrıca içecekler sınırsızdır ve bununla birlikte iç hat uçuşlarında alkollü içki servisi yoktur.
Pegasus: Eğer Pegasus havayolları ile uçuyorsanız ikramlara ücret ödemeyi göze almanız gerekiyor. Çünkü Pegasus Havayolları, ikramlarından su da dahil ücret talep ediyor.

Onur Air: Onur Air’de ikramlarında yolcularından ücret talep eden havayolu firmalarından.
SunExpress: SunExpress’de ikramlarını ücretli olarak sunan havayolu şirketlerinden biridir.