Yurtdışında evlenmek ister misiniz?

Evlilik

Birçok çiftin romantik şehir Venedik, moda şehri Paris, büyüleyici atmosferiyle Londra gibi büyük Avrupa şehirlerinde düğün yapma hayali oluyor. Daha ilk cümleden “nasıl olacak?” sorusunu duyar gibiyiz. Aslında bu iş sandığınız kadar zor değil. Hatta Türkiye’de son zamanlarda oldukça yaygınlaşan bu yol ile çiftler evlenmek için yurt dışını tercih etmeye başladı. Kimileri ülkedeki geleneklerin getirdiği düğün hengamesinden kaçmak için, kimileri de daha az para harcamak için… Tabi bunlar arasında sadece yabancı bir ülkede aşkını ilan ederek romantizmin doruklarını yaşamak istiyor.

Tatiluzmani.tv olarak yurdışında evlenmek isteyen siz değerli takipçilerimiz için gerekli evraklar ve hazırlık aşamasından bahsedeceğiz.
Resmi Hazırlıklar
İhtiyacınız Olan Belgeler
-Evlendirme Ehliyet Belgesi (Nüfus Müdürlüğünden)
-Nüfus Kayıt Örneği (Nüfus Müdürlüğünden)
-Uluslararası Doğum Kayıt Örneği (Nüfus Müdürlüğünden)
-İkametgah ( Muhtarlıktan, Noter Tasdikli)
-Nüfus Cüzdanı, Pasaport Fotokopileri ve Asılları.
-4 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.
-Ve tabii ki olmazsa olmaz harç ücreti… Bu ücret gideceğiniz ülkeden ülkeye değişiyor. Bu ücret sizden nikah cüzdanı için tahsil ediliyor.
(Evlendirme Ehliyet Belgesi, Nüfus Kayıt Örneği ve Uluslararası Doğum Kayıt Örneğini Türkiye’den apostil’li götürmelisiniz. Nüfus Müdürlüğünden bu şekilde temin etmelisiniz, aksi takdirde aynı işlemleri evleneceğiniz ülkenin Türkiye Konsolosluğu’nda tekrarlamanız gerekir. Bu da Türkiye’dekinden çok daha uzun sürer.