Yurtdışı tatilinde iletişim, nasıl ekonomik hale getirilir?

Yurtdışına seyahat edenlerin en büyük sorunu yurtdışında iletişimin daha pahalı olması. Bilinçli bir kullanım yapılmadığında, ulaşım ve konaklama masraflarının çok üzerinde faturalarla karşılaşmak tatilinizi de zehir edecektir. Peki yurtdışı tatilinde iletişim, nasıl ekonomik hale getirilir?
* Gittiğiniz otel ya da cafede mutlaka bir wifi ağına bağlanın. İnternet bağlantılı iletişim yollarıyla sevdiklerinizle kameralı konuşmanız bile mümkün.
* Akıllı telefonunuzun kurbanı olmamak için, telefonunuzun veri kullanımı ayarını mutlaka kapalı tutun.

* Türk Telekom’un wirofon uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza ya da bilgisayarınıza yükleyerek yurtdışında iken internet üzerinden telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Wirofon ile yapacağınız tüm görüşmeler ev telefonu tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Wirofon aboneliğiniz sabit fatura hattınız ile ilişkilendirildiğinden görüşme ücretleri faturanıza yansıtılır.

* Dünyanın en popüler VoIP yazılımı olan Skype ile istediğiniz her yerden dünyanın dört bir yanını ücretsiz ya da ufak bir miktar ücret ödeyerek arayabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden ya da telefonunuza yükleyeceğiniz Skype mobil uygulaması ile internet üzerinden sevdiklerinize ister sesli isterseniz görüntülü görüşme yapabilirsiniz.