Yurt dışında kendinizi ülkenizde gibi hissedebileceğiniz Türk mahalleleri!

İş ya da başka sebeplerle yurt dışında yaşamayı tercih edebiliyoruz bazen. Ülkemize olan özlemimizi oradayken bir nebze olsun bastıracak ülkemizin yemeklerini, adet ve göreneklerini hissederek özleminizi dindirebileceğiniz Türk mahallelerini sizler için araştırdık;
Kreuzberg, Berlin – Almanya: Kreuzberg, Türk nüfusu oranı sebebiyle Türk mahallesi olarak bilinir. Burada her köşe başında bir Türk’e ve Türk mağazasına rastlamak mümkün. Kreuzberg semti, renkli ortamı, gezilecek yerler ve çok kültürlü yapısıyla her yaştan ve ırktan insanların ilgisini çekiyor.

Schaerbeek, Brüksel – Belçika: Başkent Brüksel’in ikinci büyük belediyesi Schaerbeek Türkler için “Türk Mahallesi” olarak bilinir. Belçika’nın genelinde yüksek bir Türk popülasyonu var.

Green Lanes, Londra – İngiltere: Green Lane mahallesi de Türkiye’den özellikle Gaziantep ve Kahramanmaraş şehirlerden gelenlerin yerleştiği bir bölge. Londra’da baklava ve kebap kriziniz geldiyse mutlaka Green Lane caddesine giderek bu özleminizi gidermeniz mümkün.

Saint-Denis, Paris – Fransa: Paris’te Türk kökenli nüfusun yoğun olduğu Strasbourg Saint-Denis mahallesinde 1 milyon civarında Türk yaşıyor. Burada sokakta Türkçe konuşanlara ve Türkçe tabelalara çok sık rastlayabilirsiniz.