Yurt dışı tatilinde dünyanın en muhteşem piknik yerlerini keşfedin!

Yurt dışı tatilinde dünyanın en muhteşem piknik yerlerini keşfedin!

Havalar güzelleşince mangal keyfi yapmadan olur mu? Aile ve arkadaşlarla yapılan en eğlenceli etkinliklerden biri olan piknik; gerek çocuklar gerek büyükler olsun enfes bir gün geçirilmesini sağlıyor. Peki yurtdışı tatilinde piknik yapmaya ne dersiniz? Dünyanın birçok yerinde ”daha önce hiç böyle piknik keyfi yaşamamıştım”dedirtecek piknik alanları bulunuyor. İşte dünyanın en muhteşem piknik alanları;
Villa Borghese Park, Roma: Roma’nın en popüler parklarından olan Villa Borghese günümüzde sahip olduğu huzur dolu ortam ile şehrin karmaşasından kaçıp biraz dinlenmek isteyenler için güzel bir alan. Villa Borghese kazları, martıları, meşe ağaçları, papağanları, gölleri, koruları yürüyüş yolları, çeşmeleri ve heykelleriyle şehrin içinde, hayat dolu, cıvıl cıvıl ve çoğu Romalıya göre kentin en güzel parkı. Şehrin biraz dışında bulunan bu parkta çimlere uzanıp kitabınızı okuyabilir ya da sevdiklerinizle bir piknik keyfi yapabilirsiniz.

Gatineau Park, Kanada: Kamp, yürüyüş, tırmanış ve yüzme gibi sporlar için oldukça elverişli bu doğa parçasında 5 farklı piknik alanı yer alıyor.

Avon Valley Adventure and Wildlife Park, İngiltere: İngiltere’nin güney batısında bulunan Avon Nehri’nin huzur veren dinginliği, yemyeşil doğası ve birbirinden eğlenceli aktiviteleri ile muhteşem bir piknik deneyimi sizi bekliyor.

Irvine Regional Park, ABD: Orange kentinde bulunan bu parkta, bisiklet kiralayabilir, ata binebilir, balık tutabilir veya hayvanat bahçesinde birbirinden sevimli hayvanlarla vakit geçirebilirsiniz.