Yöresel yemekleri tadabileceğiniz en güzel yolculuk durakları!

Yola çıktıktan sonra mutlaka yolda bir şeyler yeme htyacı duyarız. Seyahatin en eğlenceli ve keyifli olayı yolda yenen birbirinden lezzetli yemeklerde saklıdır. O halde yol üstü lezzet duraklarını keşfetmeye ne dersiniz?
Antep Küşleme Hüseyin Usta: Gaziantep-Kahramanmaraş yolu üzerinde Başpınar’da bulunan Antep Küşleme Et Lokantası, oldukça popüler bir mekan. Gaziantep’in yöresel lezzeti olan küşlemesi ile oldukça ünlü olan bu lokanta, yörenin lezzetlerinden Beyran çorbası ile de ilgi çekiyor.

Manisaspor Lokantası: Sektördeki 57 yıllık serüvenini 1957 yılında ilk kebap lokantasını açarak, Manisa’nın meşhur “Manisa Kebabı” nı yapmaya başlayan Hüseyin Şengül ustalığını geçen hergün daha da arttırdı. Burada yalnızca kebap yemekle yetinmeyin Manisa’nın diğer lezzetlerini de mutlaka deneyin.

Yeni Koç Dinlenme Tesisleri: Adapazarı-Düzce Yolu kenarında bulunan bu tesis, 1997 yılından beri hizmet veriyor. Erzurum’un yöresel lezzeti olan meşhur “cağ kebabı”yla ünlü bu yere mutlaka uğramalısınız.

Nihat Usta Köfte Salonu: 1974 yılında Akçaabat’ta Nihat Aydın tarafından kurulan “Nihat Usta Köfte Salonu” sadece Akçaabat’ın değil, tüm Türkiye’nin lezzet kültürünün temsilcisi olmuştur. Trabzon manzarası eşliğinde deniz kenarında Nihat Usta’nın akçaabat köftesini yiyebilir meşhur laz böreği tatlısının da tadına bakabilirsiniz.

Tellioğlu Değirmen Cafe & Restaurant: Balıkesir-Bursa yolu üzerinde bulunan bu mekanda Balıkesir’in meşhur tiriti ile yufkalı değirmen köftesini mutlaka denemelisiniz.