Yılbaşında Kıbrıs, Termal Suda Afyon!

Bir yandan yeni yılın yaklaşması bir yandan da soğukların artmasıyla yılbaşı konseptine uygun oteller ve termal kaplıca otellerin doluluk oranları neredeyse yüzde 90 lara ulaştı. Yılbaşında en çok rağbet gören yerler arasında ise Kıbrıs önde geliyor. Bunun en önemli nedeni ise Kıbrıs’ta ki otellerin yılbaşı organizasyonlarında sahne alacak ünlü sanatçılar olduğudur. Oteller yoğun ilgi görmesine rağmen, dileyenler için boş yer bulunabilir. Geçen yıla göre Kıbrıs’ta ki otellerin doluluk oranları bu yıl %20 artmış durumdadır. Termal suyun anavatanı olarak da kabul edilen Afyon’da ise bu kış doluluk oranları yüzde 80-90′lardan aşağı düşmedi.

AA muhabirine bu konuda açıklama yapan Turizm firması yetkilisi Bora Genç ise şunları söyledi:
“Kayak merkezlerinde 2 kişi 4 gece konaklamanın bedeli 800 lira ile 4 bin lira, termal otellerde konaklamanın gecesi ise 600 lira ile 3 bin lira arasında değişiyor. Ayrıca yurtdışı tur paketi satışlarında geçen seneye göre yüzde 15 artış var. Yılbaşını yurtdışında geçirmek isteyenler en fazla Roma, Venedik ve Beyrut turlarını satın aldı. Yurtdışı turlarda da yerimiz az kaldı.”

Vatandaşların bir kısmının erken rezervasyon imkanlarından yararlanıp indirimli fiyatlarla tatillerini yapmayı tercih ettiğine değinen Turizmci Mergen, “Son 10 gün içinde rezervasyon yaptıranlar da var ancak hala rezervasyonunu yapmamış, tatile nereye gideceğine karar veremeyen kişi de çok. Bu haftasonu onlar için aslında son fırsat çünkü otellerde fazla yer kalmadı. Kayak merkezlerinde otellerde yılbaşında konaklama ücreti gecelik kişi başı 250 lira ile 600 lira arasında değişiyor” değerlendirmelerinde bulundu.