Yılbaşına yeni yerlerde girelim!

Prag
Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag. Avrupa’nın en iyi korunmuş şehirlerindendir. Sahip olduğu birbirinden güzel mimarisi, Ortaçağ’dan kalma sokakları, binaları ve köprüleriyle sizlere adeta geçmişin içinde bir yılbaşı gecesi vadediyor. Ünlü Charles Köprüsü üzerinde yapılan havai fişek gösterileri eşliğinde yeni yıla hoş geldin diyebilirsiniz. Şehrin ulaşımı olduça kolay, tarihi mekânlarını ziyaret etmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Prag’da fiyatlar pek çok Avrupa şehrine kıyasla daha ucuz. Hem Ortaçağ şehrinin romantizmini yaşamak hem ekonomik bir yılbaşı geçirmek isteyenler Prag’ı mutlaka değerlendirmeli.
Beyrut
Ortadoğu’nun Paris’i, Akdeniz’in eşsiz cenneti olarak anılan Beyrut. Yılbaşı tatiliniz için tercihleriniz arasındaysa sınırsız bir gece hayatı sizleri bekliyor demektir. Işıl ışıl mekânları, güzel gösterişli mimarisi ve bitmeyen eğlenceleriyle bu şehrin kalbi adeta caddelerde atıyor. Bunun yanında “Lübnan Gecesi” turlarına katılabilir ve boş bir zamanınızda dünyanın 8. harikası olarak gösterilen Jeita Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz.
Kıbrıs
Kış soğuklarının çok kuvvetli hissedilmediği Kıbrıs, yılbaşına girmek için ideal bir yer. Yılbaşına en sevdiğiniz sanatçılar eşliğinde lüksün ve ihtişamın içinde girmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kıbrıs’a gitmişken olağanüstü manzarası ile Girne Kalesi’ni ve içinde yer alan Helenistik döneme ait bir donanma gemisinin kalıntılarının bulunduğu Batık Gemi Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
Kapadokya
Bugünkü ihtişamını 60 milyon yıl önce volkanik dağların püskürttüğü lav ve küllerden alan Kapadokya, kayaların içine oyulmuş mağara otelleri, peribacaları, butik otelleri ve sıcak hava balonları,bölgesinde bulunan işletmeleriyle, Yeraltı şehirleriyle yeni yılı daha sakin karşılamak isteyenler için oldukça iyi bir alternatif. Kapadokya’da bölgenin kendine özel sıcak şarabını mutlaka tadın.