Yeni trendlerden bir kayak merkezi daha Pamporovo!

Kış tatiliniz için Türkiye dışında bir yerlerde kayak sporu yapmak isterseniz Pamporovo, Hem Türkiye’ye yakın olması da sebebiyle seçme ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Bölge ise araç ile yaklaşık 7 saat mesafededir. Eğer sizler başka illerden gidecekseniz bölgeye uçakla gitme imkanız da mümkündür. Sizlere yeni yerler, rahatça kayak yapabileceğiniz alanlar ve keyfinizi doyasıya çıkarmanızı sunmaktadır.

Temiz Havası ve Muhteşem Manzarası ile Pamporovo;
Snejanka zirvesinin eteklerinde bulunan Pamporovo, temiz ve saf havasıyla kendinizi dinç hissetmenizi sağlıyor. Doğası ve alanı güzel olan bu bölgede günler genellikle güneşli olur. Ilıman bir havası olduğu için fırtına gibi tehlikesi bulunmaz. Günlerin güneşli olması da sizlere parlak ve göz alıcı manzara sunuyor olmasıdır. Snejanka tepesinden Ege Denizi’ni izlemek ayrı bir keyif vermektedir.
Kayak Alanları;
Pamporovo‘da toplamda 18 tane pist bulunur. Bu pistler ise zorluk derecelerine göre farklı farklı renklere ayrılır. Yeni öğrenecek olanlar için yeşil olan pist kullanılmaktadır. Orta seviyedeki kayakçılar için ise kırmızı pistler kullanılmaktadır. Son olarak ta profesyoneller için de zor olan siyah pist kullanılmaktadır.

Pistlerin bu şekilde gruplandırılması hem yeni katılan öğrenciler için hem de profesyoneller için rahat ve güzel ortam yaratıyor. Uygun fiyatlarda kiralayabilir, kaymayı bilmeyenler için de uzman hocadan ders alabilirsiniz.
Ne Yenir?
Pamporovo’da kayak keyfinin ardından Bulgaristan’ın meşhur yemeklerinden çevirme herkes için oldukça lezzetli bir seçenek olur. Tavşan ve kuzu etinden yapılan çevirmenin yanında da enfes şaraplar bulunmaktadır. Pamporovo’da fiyatlar da Türkiye’ye göre oldukça uygundur. Sizlerde bu tatilin keyfini doyasıya çıkarmayı unutmayın.