Yaz tatilinizde yapmanız gereken maceralı 6 spor!

yaz_tatili

Klasikleşen yaz tatillerinden sıkıldıysanız bu konumuz tam da size göre… Kimilerine göre yaz tatilinde gittiği otel odasında rahatça uzanmak, gündüz denize girip akşam gece kulüplerinde eğlenmek yeterliyken, kimi insan için ise tatiline daha da heyecan katacak anıların olması gerekir. Ölmeden önce yaz tatilinizde yapmanız gereken 6 sporu araştırdık. Eğer sizde macera dolu bir kişiliğe sahipseniz listemizi dikkatlice inceleyin…

1-Wakeboard
Tekneden gelen dalgalar ile boğuştuğunuz bir snowboard cinsi aslında. Akdeniz sahilleri bu spor için en uygun olanı.

2-Ölüme meydan okuyan bir iniş: Dağ bisikleti
Tam donanımlı bir dağ bisikletine ihtiyacınız var. Ölüm yolu olarak adlandırılan bu mükemmel yolda tutkuyu mutlaka yaşamalısınız. Nerde mi?  Tabi ki Bolivya da.
yaz_spor-1
3-Mağara dalışı
Okyanusta dalmak! Adrenalin patlaması yaşayacaksınız. Bu mükemmel mağaralar, mineraller, kristaller ve ışık kırılmaları sizi de büyüleyecek. Meksika Yucatan’da dalmanızı tavsiye ederiz.

4-Sand surfing
Dubai kesinlikle en iyi adres. Kumların üzerinden boardunuz ile süzüleceksiniz.
yaz_spor-2
5-Bungee jumping
Vanuatu yerlilerinin vazgeçilmez sporu. Tüm dünya tanıdı ve öğrendi. Neyden mi bahsediyoruz tabi ki Bungee Jumping. Macau Kulesi veya Zambia’daki 111 metrelik Viktorya Şelalesi sizi bekliyor.

6-Zorbing
Kocaman şişme bir topun içine koyuyorlar sizi ve bir dağın tepesinden aşağı bırakıyorlar! İşte adrenalin. Guam ve ABD bu spor için en uygun mekânları size sunuyor.
yaz_spor-3