Yaz tatilinde hamam böceğinden nasıl kurtulabiliriz?

Yaklaşık 300 milyon yıldır her koşulda hayatta kalmayı başarabilmiş hamam böcekleri, yaz mevsiminde hepimizi oldukça rahatsız etmektedir. Hamam böcekleri istenmeyen davetsiz misafirler listesinin en üstündedir. Hamam böceği salgısı ve dışkısı ile mikropları ve hastalıkları çağırırlar. Peki evimizde istenmeyen hamam böceklerinden nasıl kurtuluruz?
* Hamam böceklerini yok etmek için yapacağınız şey bir adet soğan ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırmak. Öncelikle soğanı doğrayın ve kabartma tozunu ekleyerek evinizin her köşesine bu karışımı dökün.
* Diğer bir yöntem ise salatalıkları soyup kabuklarını haşerelerin bulunduğu bölgelere koymak.
* Mutfağınızda bulundurduğunuz ezilmiş defne yaprakları sadece bu böceklere değil ayrıca karınca diğer haşerelere karşı da kovucu etki gösterecektir.

* Mutfak lavabosunda yemek bırakmayın. Artık yemekler hamam böceklerini çekmek için birebirdir.
* Hamam böcekleri için yuvalarının kenarlarına yapışkan bant çekin ve bandın yakınlarına hamam böceklerinin evinizde en çok geldiği gıdaları koyun. Böylece hamam böcekleri banda yapışacaklardır.
* Alman hamam böcekleri, lavaboların altındaki borular ve boşluklar gibi genellikle ortak duvarların içinden geçerler. Bu boşlukların silikon macunu ve üretan köpüğü gibi maddelerle doldurulması gerekir.
* Hamam böcekleri sıcak havayı sever. Bunun için evinizi mümkün olduğunca serin tutun. Evinizde yerden ısıtma kullanmayın. En azından yerlerin serin kalmasını sağlayabilirsiniz.