Yaz mevsiminde deodorant kullanırken dikkat edilmesi gerekenler!

Özellikle yaz aylarında terleme günlük yaşamı etkileyen bir sorun haline geliyor. Havaların ısınması ile dayanılmaz hal alan ter kokusu, yayıldığı ortamda kişinin hem kendisinin hem de çevresinin kötü kokmasına neden olabiliyor. Bu yüzden de deodorantlar yazın en çok tüketilen kozmetik ürünleri arasında. Peki deodorant kullanırken nelere dikkat etmek gerekiyor?
* Deodorantı gece yatmadan önce uygulayın! Çünkü gece saatlerinde vücut sıcaklığınız daha soğuktur. Bu da daha az terlemeniz anlamına gelir. Siz uyurken ter bezleriniz ter kokusunu önleyici aktif maddelere karşı daha duyarlıdır ve malzemenin daha etkili bir şekilde nüfuz etmesine yardımcı olur.

* Normal bir cilt yapınız varsa eğer deodorant çeşitlerinden tümünü kendi istekleriniz doğrultusunda rahatça kullanabilirsiniz. Hassas bir cilde sahip iseniz ferahlatıcı etkiye sahip mentol aromalı deodorant çeşitleri sizler için uygun olacaktır. Sporcu ya da çok terleyen bir bireyseniz eğer terlemeye karşı özel etkili olan deodorant çeşitleri bulunmaktadır.

* Deodorantınızı duştan hemen sonra uygulamayın! Çünkü cilt ıslandığında terlemeyi gerçekten engelleyen kimyasalların gözeneklere sızması engellenir ve bu da terlemeyi engelleme reaksiyonunun cildin dış katmanları üzerinde gerçekleşmesi anlamına gelir.
* Deodorantınızı uyguladıktan sonra giysinizi giymeden önce mümkün olduğunca bekleyin. Böylelikle beyaz deodorant lekelerini önlemiş olursunuz.