WhatsApp’ta sesli arama artık yapılabilir!

whatsapp_sesliarama

Dünya’nın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı, Facebook16 milyar dolara satın aldığı günden bu yana, tasarım haricinde çok fazla bir yenilik göremedik. En son mavi tik güncellemesiyle kullanıcılarını biraz rahatsız etmiş olsa dahi WhatsApp hala 1 numara diyebiliriz. Son olarakta tarayıcı sürümü ve görüntülü konuşma haberleriyle gündeme gelen WhatsApp, sesli arama özelliği ile karşımıza çıktı.

Teknoloji dünyasının güvenilir kaynak olarak kullandığı bir siteden edinilen bilgilere göre WhatsApp’ın tarayıcı sürümü üstünde hali hazırda çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

WhatsApp’ta Sesli konuşma!
Şirketin Facebook’a satılmasının ardından, sözü geçen en büyük yenilik ise şüphesiz sesli arama özelliğiydi. Kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği bu özellik ortaya çıkmış olabilir.

Shifdelete.net’te belirtilen haberin devamında ise; Sızan ekran görüntülerinde oldukça sade ve kullanışlı bir arayüz kullandığını gördüğümüz WhatsApp, kullanıcılarını memnun etmeyi başaracak gibi görünüyor. Ekran görüntülerinde gördüğümüz üzere konuşmayı Bluetooth kulaklıklara aktarma ve aramaya mesaj yoluyla cevap verme gibi özellikler de olacak.

Böylesine popüler bir servisin sesli arama özelliği sunması gelecekte GSM Operatörlerini üzmesi muhtemel. Bu yıla yetişmesi zor olan güncellemenin 2015′in başlarında kullanıma sunulmasını bekliyoruz.