Vatandaş UFO’ları gözlemleyebilecek!

Vatandaş UFO’ları gözlemleyebilecek!

Yıllardır süregelen UFO haberleri ile son günlerde ülkemizde yaşanan eğlenceli haberlerle beraber, sizler için erişebileceğiniz UFO ve uzaydaki farklı şeyleri tespit edebileceğiniz bir cihaz bulduk.
Dave Cote tarafından bir araya getirilen araştırmacı grubu, dünya dışı varlıkları bulmak ve tanımlamak için tam da bahsettiğimizi projeyi hayata geçirme niyetindeler. Basın açıklamasında Cote hevesinin kaynağını “Kanada’nın Savunma Bakanı, dünya dışı UFO’ların gerçek olduğunu ve ziyaret edildiğimizi söyledi. Aynı şeyi söyleyen astronotlarımız, askeri personelimiz de var. Peki biz bu konuyu nasıl görmezden gelip saçmalık diye adlandırırız?” şeklinde özetliyor.

Cote’un projesi hayata geçerse uydu, Dünya atmosferinde yer alan potansiyel nesneler üzerine yoğunlaşacak. Güneş patlamalarını kaydetmek, ilginç meteor olaylarını izlemek de olası elbette. Fakat projenin asıl ‘megalo idea’sı sivillere uzay hakkında açık kaynaklı bilgi sunmak. Kendini yok etmeden önce 3 ay yörüngede kalabilen uydu UFO avı için eletromanyetik ve radyasyon sensörlerine ayrıca 360 derece fotoğraf çekebilen iki kameraya sahip olacak.