Van’da en iyi kahvaltı nerelerde yapılır?

Yöreden yöreye farklılık gösteren oldukça zevkli bir kahvaltı geleneğine sahibiz. Meşhur Van kahvaltısı birbirinden bol çeşitleri ile hafta sonlarını mükemmelleştiriyor. Yerli ve yabancı misafirlerin ilgi odağı olan Van kahvaltısı, çeşitliliğiyle de dikkat çekiyor. İşte Van kahvaltısının keyfine varabileceğiniz Van’ın en iyi adresleri;
Sütçü Fevzi: Cumhuriyet Caddesinde yer alan bu mekan, kavurmalı yumurta, ballı cevizli kaymak, cacık ve otlu peynir gibi çeşitleriyle göz dolduruyor. Tabi burada meşhur sütten de içmeyi ihmal etmeyin.

Sütçü Kenan: 1946 yılından dan bu yana faaliyet gösteren mekan, tamamen doğal ürünleriyle kahvaltı keyfinize anlam katıyor. Muhteşem kahvaltı keyfini burada yaşayabilirsiniz.

Bak Hele Bak Yusuf Konak: İçeri girdikten itibaren Van konsepti insanı sarıyor. “Van Kahvaltısı”nın şehirdeki eski temsilcilerinden biri olan “Bak Hele Bak Yusuf Konak” çömlekte kavurmalı yumurtasıyla ünlü.

Damak Kahvaltı Salonu: Van’da uzun yıllardır Kahvaltı sektöründe hizmet veren Damak Kahvaltı Salonu, ceviz reçeliyle de kalpleri fethediyor.