Uluslararası Antalya Film Festivali, yarın başlıyor!

Türk sinemasının en uzun soluklu festivali olan Uluslararası Antalya Film Festivali’nde bu yıl yıldız yağmuru yaşanacak. 21 Ekim Cumartesi günü 54. kez perdelerini açmaya hazırlanan festival, Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yerli ve yabancı pekçok ünlü ismi ağırlayacak.

Bu yıl 21- 27 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan festival kapsamında gösterilecek ve dünya çapında başarılarıyla adından söz ettiren yönetmenlerin filmleri ise merak konusu. 21 Ekim Cumartesi günü Cam Piramit önünden saat 15.00’te başlayacak olan kortej, Yüzüncü Yıl, Anafartalar (Güllük) Caddesi, Cumhuriyet Meydanı güzergahı üzerinden devam edip, Işıklar Caddesi’nden sonra Fevzi Çakmak Caddesi’nde son bulacak.

Korteje, Türk sinemasının yanı sıra dünyaca tanınan bazı yıldızlar da katılacak. Antalya’yı uluslararası düzeyde “sinema dostu bir şehir” olarak da tanıtmayı hedefleyen 54. Uluslararası Antalya Film Festivali, bu yıl Türk sinema yıldızlarının yanı sıra, Christopher Walken, Juliette Lewis, Matt Dillon, Lindsay Lohan ve Gérard Depardieu gibi isimleri ağırlayacak.