Ülkemizde tatilin yeni trendi Glamping nerelerde yapılır?

Beş yıldızlı ve büyük otel konseptlerinden bunalan Avrupalı gezginlerin ortaya çıkarttıkları ‘Glamping’, kampçılığın lüks versiyonu sayılıyor. “Glamourous” ve “Camping” kelimelerinin birleştirilmesiyle ortaya çıkan Glamping, son zamanların yeni tatil trendi. Peki ülkemizde Glamping en iyi nerelerde yapılır?
Adaperest – Bozcaada: Bozcaada’da yaşayan bir çift, evlerinin bahçelerinde bulunan karavanı yaz-kış kiraya veriyorlar. Adaperest’te kuş seslerini dinleyebilir, kekik kokularıyla kamp ateşi etrafında yıldızları seyredebilir ve Bozcaada’nın keyfini tam anlamıyla çıkarabilirsiniz.

Bonjuk Bay – Marmaris: Marmaris ve Akyaka’dan 25 dakika, Dalaman Havalimanı’ndan 1 saat uzaklıkta olan Bonjuk Bay, unuttuğunuz tüm değerleri, doğayı, insan sevgisini, empati kurmayı öğretiyor. Yoğun olarak grup organizasyonlarının öncelikli tercihi olan Bonjuk Bay’da Afrika Safari çadırlarında muhteşem bir konaklama geçirebilirsiniz.

Kocabahce Glamping – Bozburun: Kocabahçe Glamping, Bozburun’da doğayla iç içe muhteşem bir kamp deneyimi sunuyor. İster kendi çadırınızı getirip alanda kamp yapabiliyor, isterseniz de bungalow veya lüks çadır seçeneklerinden birinde kalabiliyorsunuz.

Chakra beach – Kabak: Kabak Koyu’na 100 metrelik mesafedeki Chakra Beach, yıldızları izleyerek uykuya dalacağınız özel bungalovlarının yanı sıra farklı alternatif konaklama seçenekleri de sunuyor.