Ülkemizde Kitesurf en iyi nerelerde yapılır?

Ülkemizde Kitesurf en iyi nerelerde yapılır?

Dünyada ve Türkiye’de hızla yayılmaya başlayan Kitesurf sporu, bir rüzgar sporu olmakla beraber “uçurtma sörfü” anlamına gelir. Kitesurf, ayaklara takılan bir boardla gövdedeki trapeze ortalama 20-25 metre bir iple bağlı uçurtmanın gücünü dengeleyerek yapılıyor. Tamamıyla eğlence ve aksiyona dayalı olması nedeniyle sporcular metrelerce havaya kalkıp tekrar su yüzüne iniyor. Ekstrem sporlar arasında yıldızı gittikçe parlayan Kitesurf sporunu ülkemizde yapabileceğiniz en iyi yerleri sizler için derledik;
Akyaka-Gökova Körfezi: Rüzgarın neredeyse kesilmediği yer diyebiliriz. Mayıs başından ekim sonuna kadar neredeyse her gün rüzgarlıdır. Ayrıca Akyaka’da kitesurf için özel ayrılmış bir bölge de bulunuyor.

Datça: Özellikle temmuz ve ağustos aylarında kuvvetli rüzgar alan bölgede, başlangıç veya ileri seviyede Kitesurf eğitimi almak mümkün.

Alaçatı: Rüzgar sörfü konusunda ünü ülke sınırlarını aşan Alaçatı, uygun koşulları ile hem yeni başlayanlar, hemde ileri seviyedeki surfçülere aynı anda hitap edebilmektedir.

Gökçeada: Ada olmasından dolayı her daim rüzgarlı olan Çanakkale’nin bu şirin ilçesi, Kefalos Koyu ile her yıl bir takım şenliklere ev sahipliği yapıyor.