Ülkemizde karavan tatili için nerelere gidilmeli?

Ülkemizde karavan tatili için nerelere gidilmeli?

Seyahat ederken çoğunlukla hava yolunu daha pratik ve hızlı olması nedeniyle tercih etsek de, tatil yapmanın tadı aslında geze geze, farklı lokasyonlarda konaklama yaparak daha keyifli oluyor. Genç yaşlı herkesin hayalidir, şirin bir karavana atlayıp şehirden ve hayatın rutin çıkmazından uzaklaşmak. Her yaz 1500 karavan en güzel ve özgür tatili yapmak için Türkiye yollarına düşüyor. Türkiye ve dünyada özellikle karavan kampları genellikle doğası güzel ve bol yeşillikli yerlere konumlanmış durumdadır. Peki ülkemizde karavan tatili için en iyi nerelere gitmek gerekiyor?
Kuzey Ege: Kuzey Ege ve el değmemiş yemyeşil doğası, masmavi berrak deniziyle büyülenecek tarihi dokusu ve atmosferiyle muhteşem bir karavan tatili sunuyor. Bu rotada gidebileceğiniz birçok alternatif nokta bulunuyor. En uç noktada bulunan Çanakkale özellikle sakin ve görece daha az kalabalık yerleri tercih edenlerin listesinde ilk sırada yer alıyor. Bunun yanında Balıkesir, İzmir, Aydın ve Uşak‘ta da karavanla kamp yapabileceğiniz oldukça nezih kamp alanları yer alıyor.
Güney Ege: Türkiye’nin en turistik bölgelerinden biri olan Güney Ege, karavan seyahati yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan. İzmir, Aydın, Muğla, Burdur, Denizli gibi illerde doğayla iç içe bir karavan tatili yapabilirsiniz.

Akdeniz: Akdeniz bölgesinde karavan tutkunlarının en çok tercih ettiği rota Kaş! Masmavi denizi ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz tepeleriyle Kaş, denize yakınlığıyla da oldukça tercih edilen bölge olma özelliği taşıyor.