Ülkelerin şaşırtıcı McDonald’s menüleri!

Ülkelerin şaşırtıcı McDonald’s menüleri!

Günde 70 milyona yakın insanı doyuran McDonald’s, dünya çapında en büyük fast-food şirketi olarak biliniyor. Özellikle hamburgerleriyle ün salan ve Amerika’da bir hayli popüler olan bu markanın diğer ülkelerdeki menülerinden ne kadar haberdarsınız? İşte dünyanın çeşitli bölgelerinde her gün en az 2 restoran açma başarısı gösteren McDonald’s ın diğer ülkelerdeki şaşırtıcı menüleri;
İspanya: İspanya’daki McDonald’s restorantları plastik paketlerde hatta minik şişeler içinde geleneksel olan gazpaço çorbasını müşterilerine sunuyor.

Çin: Tatlı mor bir sosla çevrili Kulkas kökünden iç malzemesi yapılan Taro Pie adındaki bu tatlı, Çin’in yanı sıra Uzak Doğu ülkelerinin genelinde bulunmaktadır.

Meksika: Kendi özel fast food kültürünü oluşturmuş olan Meksika, McDonald’s menüsünde de McMollets adında sunduğu alternatifiyle geleneksel bir Meksika kahvaltısı veriyor.

Hindistan: Lor peynirli ve lahanalı bu burger pide içince servis ediliyor. Hindistan’da ilgi gören bu menünün ismi ise McSpicy Paneer olarak geçiyor.