Türkiye’nin Gözbebeği Bozcaada

Son zamanların kaçamak mekanları haline gelen Bozcaada dinlenmek, tarihi ve mitoloji ile insanları büyüsü altına alan bir yer. Haftasonu kaçamağı için, veya tatil tercihleriniz arasında mutlaka yer almasını tavsiye edeceğimiz bir tabiat harikasi.
Adanın en göz alıcı koylarından birisi Akvaryum, denize girerek tatilinizin ilk gününe merhaba diyebilirsiiz. Fakat daha sakin bir koy tercih etmek istiyorsanız Beylik Koyu bu isteiğinizi fazlasıyla karşılıyor. Deniz faslını atlattıktan sonra adanın ünlü kurabiyesi olan sakızlı kurabiyeyi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Kahvenizi yudumlarken huzurun kollarına kendinizi teslim edebilirsiniz.
Karnınızı doyurmak içinse tercih edebileceğiniz birbirinden güzel mekan alternatifleri sunuyor bu ada sizlere. Rum Mahallesi adanın en keyifli restorantlarını ve meyhanelerinin yer edindiği sıcacık bir sokak. Asma yaprağında sardalya, ada mantısı, balık çorbası ve etli yaprak dolmasını denemenizi tavsiye ederiz. Ada gece hayatında birazcık sınırlı fakat bar olarak bazı mekanlar mevcut. Ada üzümü ile yapılmış taze kokteyler sizlere unutulmaz bir atmosfer sunabilir. Sevimli ve küçük mekanlarda arkadaşlarınız, sevdiklerinizle olağanüstü bir vakitler geçirmenizi garantiliyoruz. Bozcaada’da huzurun kendisini bulacaksınız.