Türkiye’nin en güzel köyleri!

Klasik deniz, kum ve güneş üçlüsünden oluşan tatillerden sıkıldıysanız işte Türkiye’de gidebileceğiniz birbirinden güzel yerler…
*Şirince / İzmir
Kıyamette güvenli bölge olduğu gerekçesiyle gündeme gelen bu güzel köyü ünlü yazar Dido Sotiroyo kitabında, “Gerçekten Şirince cennet parçasıdır. Köye gidiş yolunun etrafındaki zeytin, mandalina ağaçları arasında başlayan yolculuk, zeytin ağaçlarıyla süslenmiş gibi kıvrım kıvrım yolun sonunda eski rum evleri ve şarap yapılan üzümlerin nefis kokusu sizi karşılar.” sözleriyle anlatmıştır.
*Kayaköy – Fethiye, Muğla
Levissi veya Karmylassos isimleriyle adlandırılan eski bir Rum köyüdür, mübadele ile Yunanistan’a göçen halkın yerine batı Trakya’dan gelen Türk aileler yerleştirilmiştir. Küçük bir marketi, kahvehanesi ve şirin bahçeli evleri olan Karaköy, bahar ve yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrasa da kışın yaklaşık 50 hanelik ufak huzurlu bir yere dönüşüyor.

*Göreme, Ürgüp, Nevşehir
Yazı-kışı ayrı güzellikte olan Göreme, Bizans devrinden kalma mağara kiliseleri, yer altı şehirleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Eski isimleri ‘Matiana, Korama, Maccan ve Avcılar olan bu belde peribacaları sayesinde ününü dünyaya duyurmuştur.
*Uzungöl / Trabzon
Yılda 2 milyondan fazla ziyaretçi alan bu yeşil cennet turistik pansiyonları, alabalık lokantaları ve az bulunur doğal güzelliği ile muhteşem bir tatil yeridir.