Türkiye’deki dağ bisikleti rotaları!

Dağ bisikleti turu için illede yurt dışına gitmek gerekmiyor hatta son zamanlarda yılın büyük çoğunluğu havanın kötü olduğu Avrupa’daki dağ bisikletçileri de ülkemizdeki rotaları tercih etmeye başladılar. İşte Türkiye’deki en güzel dağ bisikleti rotaları…
Aydos Ormanı/ İstanbul
İstanbul’un en yüksek tepesi Aydos, birçok doğa sporu için uygun şartlara sahip. Şehrin kargaşasından kaçmak isteyenleri Kadıköy’e 20 km uzaklıkta bulunan muhteşem orman bekliyor olacak. Başlarda toprak olan yol sonlara doğru asfalta dönüyor, bu nedenle dikkatli olunması gereken bir rota.
Samanlı Dağları/ Yalova
Profesyonel bisikletçilerin gözdesi olan rotada pedal çevirirken Marmara Denizi tüm güzelliğiyle size eşlik edecek. 30 kilometrelik parkuruyla Samanlı Dağları’nda sürüş keyfi yapmaya karar verirseniz Sudüşen Şelalalesi’ni görmeden dönmeyin.

Polonezköy/ İstanbul
Kente yakınlığı ve muhteşem doğası için en çok tercih edilen parkurlardan biri olan Polonezköy inişli çıkışlı olduğundan biraz zorlu. Karanlıkdere Köyü’nden Polonezköy’e kadar süren yaklaşık 10 kilometrelik yolda bisikletçiler tarafından tavsiye ediliyor.
Yenice Ormanları/ Karabük
Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından korunan bölge yaban hayvanları ve bitkileriyle gerçekten doğayla iç içe olmak isteyenler için ideal bir seçim. Temiz hava soluyabileceğiniz yaklaşık 30 kilometrelik dağ bisikleti yolunun tamamı toprak.