Türkiye’de kışın tadı bu tatlılarla çıkar!

Türkiye’de kışın tadı bu tatlılarla çıkar!

Yemeklerin olmazsa olmaz ikramları tatlılar; yazları daha hafif tercih edilirken, kışları şerbetli ve daha ağır tercih ediliyor. Henüz kış bitmemişken siz de ufak bir kaçamak yaparak bu lezzetlerin tadına bakmaya ne dersiniz? İşte kışın yemenin ayrı bir güzel olduğu en lezzetli kış tatlıları:
*Portakal Sulu İrmikli Kek: Şerbetli bir tatlı olan portakal sulu irmikli kek, ıslak bir tada sahip olduğu için yemesi midede hazımsızlık yapmaz. Üzerini hindistan ceviziyle de süsleyebilirsiniz.
*Kabak Tatlısı: Türkler sadece tatlısını değil yemeklerinden hamur işlerine kadar kabağı birçok alanda kullanıyor. Ancak tatlısının bir başka olduğu bu lezzetin üzerini ceviz ve hindistan ceviziyle süsleyebilirsiniz.

*Çikolatalı Elmalı Pay: Şerbetli bir tatlı olmamasına rağmen tadının yoğun olduğu bu tatlıyı sadce kışın değil yazın da tercih edebilirsiniz. Hatta üzerini dondurma ve limon dilimiyle de süsleyebilirsiniz.
*Çikolatalı Portakallı Mus: Tadını bitter çikolata ile portakal ve limon rendesinden alan bu tatlı, üzeri rendelenmiş çikolatalarla süslenerek kuplarda servis ediliyor.