Tropik Cennet Malezya

ADALAR VE KUMSALLAR
Güneş Altında Sonsuz Eğlence,Herşey  Güneşin Altında-Gerçekten,Bir bot kiralayın ve adaları gezmeye gidin
Tamamen sahil kenarındaki golf sahalarında maç yapın,Meltem teninizi okşarken kumsalda masaj yaptırmanın keyfine varın,Adaların keşfedilmemiş  yerlerinde yürüyüşler yapın.Şelaleler keşfedin
Şnorkel ve Scuba diving yaparak rengarenk sualtı yaşamını keşfedin,Akşam kumsalda yürürken veya koşarken serin rüzgarın  dertlerinizi alıp gitmesine izin verin. Kendinize gün batımında kumsalda iki kişilik, mum ışığında  bir romantik akşam yemeği ısmarlayın. Bir çok eğlenceli su sporlarını yapma imkanını kaçırmayın.

Dünya Klasmanında Dalış Alanları
Özellikle Sabah bölgesi ve yarımada Malezya’nın doğu kıyısı tüm şnorkel ve dalış meraklıları için müthiş alanlardır.Pahang’ın  Tiomanı, Terangganu’nun  Redang ‘ı Sabah’ın Sipadan’ı ,Jaohor ‘un,Aur,Kedah’ın Payar ve Prak’ın Pangor adalarının tamamı dünyanın en iyi sualtı çeşitliliğini barındıran bilindik dalış alanlarıdır.
Biliyor muydunuz?
Langkawi,kendisine 2007 yılında UNESCO Küresel Jeopark statüsünü kazandıran 550 milyon  yıllık bir geçmişe sahip bir yeryüzü mirasıdır.

Doğanın Cenneti
Şelalelerden mağaralara,Malezya’daki  adalar sadece deniz,kum ve güneş tarzı bir cennet değildir.Kristal suları ve bembeyaz kumsallarının  haricinde ,yağmur ormanları ve çeşitli bitki ve hayvan yaşam türleri ile de ilgi çeken bir noktadır.Bu odalardaki yüzlerce yerel ve göçmen kuş ise, bu bölgeleri kuş gözlemcileri için ideal bir bölge yapmaktadır.Terangganu ve Sabah bölgesi kumsalları ise özellikle türü yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan bazı kaplumbağa türlerinin yumurta bırakma alanlarına sahiptir.
Spor Kaçamakları
Geniş bir alanda su ve kara sporları ile Malezya’nın kumsallarında ve denizlerinde hem eğlenebilirsiniz.Neredeyse her eyalete Yatçılar için komple hizmet veren marinalar bulunmaktadır.Birçok sahil oteli,bot,kano,su kayağı gibi diğer su kayağı gibi diğer su aktiviteleri ile golf,binicilik ve kumsa sporları hizmetlerini sunabilmektedir.
Heyecan Verici Organizasyonlar İçin İlk Tercih
Malezya’nın bazı ada ve sahilleri,dünyanın önde gelen organizasyonlarından bazılarına ev sahipliği yapar.Kedah eyaletindeki Langkawi adası Royal Langkawi International Ragetta,Malezya Su Festivali ve popüler olan Langkawi International Maritime & Aerospace Exhibition(LIMA) gibi organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.Port Dickson,Raptor Watch ve International Triathlon ile öne çıkarken, Penang ise popüler olan Internatıonal Dragon Boat Festival ve Penang Bridge International  Marathon ile aktivitelere ev sahipliği yapar.
Alışverişçilerin Cenneti
Alışveriş cennetleri olan Langkawi ve Labuan ‘da içinizden geldiği kadar alışveriş yapın.Gümrük
Alışveriş cennetleri olan Langkawi ve Labuan’da içinizden geldiği kadar alışveriş yapın.Gümrük vergisinde muaf olan bu iki bölgede alışveriş gerçek bir haza dönüşür.Daha yerel mallara yönelik alışverişler içinde Penang’daki Batu Ferigghi de bulunan ve her akşam saat 19:00’da açılan kaldırım pazarını tercih edebilirsiniz.
İdeal Romantik Kaçamaklar
Nefes kesen doğal güzellikler ve yıl boyu sıcak iklim, Malezya’nın adalarını mükemmel bir balayı merkezi haline getirmektedir.Ilık kumsalda gün doğumunu seyredip,gün batımında aynı yerde sadece iki kişiye özel mum ışığında bir akşam yemeği ile Malezya’nın birçok kumsalında,denizi aşkınızın şahidi yapabilirsiniz.