Tatile çıkmadan yapmanız gereken 5 şey

tatil

Güneşli günlerle beraber yaz tatili sezonuna az kaldı. Tatilini evden uzakta geçirecek olanlar evi nasıl bırakmalı ? Evden çıkarken neler yapmalı ? İyi ve huzurlu bir tatil için öncelikle gözünüzün arkada kalmaması gerekiyor. Gerek evcil hayvanlarınız, gerek bitkileriniz, gerekse evdeki eşyalarınız güvende olmalı. Bizde bu sorunlara çözüm ürettik. İşte tatile çıkmadan yapmanız gereken 5 şey:

  • Evcil hayvan besliyor olabilirsiniz, ya da çok sevdiğiniz bitkileriniz olabilir. Onları çok güvendiğiniz arkadaşlarınıza, komşularınıza bırakabilirsiniz. Ya da hayvanlar için çok uygun pansiyonlar var. Oralarda da bırakıp huzurlu bir tatil yapabilirsiniz.
  • Temizlik evden çıkmadan mutlaka yapılmalı ki geldiğinizde evde sizi bekleyen işler olmasın. Özellikle odanızı, mutfağınızı temiz bırakın ki geldiğiniz de hemen yemeğinizi yedikten sonra yatabilesiniz.
  • Sağlık tatile çıkmadan önce dikkat edilmesi gereken şeylerin başında geliyor. Tatilinizi ciddi şekilde hasta geçirmek istemiyorsanız tatile çıkmadan önce çok dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Güvenlik önlemlerini göz ardı etmeyin. Uzun süre boş kalan evlere hırsız girme oranı daha yüksek oluyor. Bu yüzden güvenlik önlemlerinizi evden çıkmadan önce alın.
  • Son olarak para. Yanınıza mutlaka nakit para alın. Gideceğiniz tatil yerinde çok ihtiyacınız olabilir. Kredi ya da banka kartınızın şifresini hatırladığınızdan emin olun.