Tatile çıkmadan önce bavulunuzda olmaması gerekenler!

el-bagaj

Tatile çıkarken, bavul hazırlamak ve o bavulla seyahat etmek oldukça baş ağrıtıcı bir durum. Bu zamana kadar en iyi bavul hazırlama tekniklerinden bahsettik. Şimdide tatil planınızdaki seyahat edeceğiniz yere götüreceğiniz bavulta asla olmaması gerekenleri listeleyeceğiz.

Tatile giderken, üstelik el bagajıyla yola çıkacaksanız, mutlaka yanınıza almamanız gereken eşyalar vardır… Tatilinizin her günü için ayrı bir pantolona ya da elbiseye gerçekten ihtiyacınız var mı? Bavulunuzda olmaması gereken eşyalar için tavsiyelerimize kulak verin. Hem bavulunuz hem de bütçeniz hafiflesin.
1. Banyo malzemeleri
Duş alırken kaç ürüne ihtiyacınız olabilir? Şampuan, duş jeli, conditioner, yüz sabunu, saç kremi, pudra, banyo sütü, köpük, peeling saymakla bitmez. Basit düşünün. Şampuan ve güneş kremi tatil için makul olabilir. Aksi halde boşuboşuna valizinizde kullanmayacağınız ekstra yük ve banyoda kalabalık yaratmış olursunuz.

2. Kitaplar
Üç ciltlik Karamazov Kardeşler bir yana Dan Brown’ın cep kitapları bile valizinizde hatrısayılır ağırlık yaratabilir. Gerçekten okuyacaksanız, tatilinizin uzunluğuna uygun bir iki kitap seçmenizi öneririz.
3. Kıyafetler (son dakika aldıklarınız)
Eğer tatilinizin tümünü çıplaklar kampında geçirmeyecekseniz tabiki de yanınıza birkaç kıyafet almalısınız. Yanınızda götüreceğiniz tüm kıyafetlerinizi valizinize yerleştirmeden önce denemenizi tavsiye ederiz.
4. Rize Turist Çayı
Fransa’da iyi demlenmiş mis gibi bir çay bulmanız zor olabilir. Eğer bütçenizi düşük tutmak adına yanınızda yiyecek/içecek birşeyler götürmek istiyorsanız birkaç çay poşeti makul olabilir. Saçmalamayın lütfen, tatile gidiyorsunuz! Ülkenizin konforlarını geride bırakarak, farklı kültürlerin sunduğu yeni deneyimleri yaşayın.
5. Değerli eşyalar
Otel odanızda kilitli kasa ya da 24 saat güvenlik olsa da, yine de değerli eşyalarınızı kaybetmeniz için bir olasılık hep var. Kısacası şehrin karanlık sokaklarında dolaşmayacak olsanız da, Rolex’inizi tuvalette unutmayacağınızı garanti edemezsiniz