Tatil Sonrası İşe Adapte Olmak

Kimimizin 9 kimimizin 5 günlük tatili geride bıraktığı şu günlerde deniz-kum-güneş üçlüsünün hala etkisinde olup işe adapte olmakta zorluk yaşadığımızı söylememize gerek yok sanırım.
Şimdi bu adapte sorununu atlatmak ve konsantire olabilmek adına birkaç alternatif önerimiz var, göz atmanızı tavsiye ederiz.
Maillerinizi Hızlıca Gözden Geçirin Ve Gereksizleri Silin ; Gelen kutunuza baktığınızda sadece yapılması gereken ve acil olan işlerinize ait verileriniz kalmalı. Gerisini silin ve kafanızı rahatlatmaya yardımcı olun. Unutmayın ne kadar az mail varsa işinize adapte olmanız da bi o kadar hızlı olur.
Son Gün İyi Dinlenin ; İş zamanınızdan bir gün önce yatağa erken girmeniz sizin için çok faydalı olacaktır. Son gününüzü yoğun aktivitelere harcamak yerine dinlenerek geçirmeniz ertesi güne dinç başlamanızı sağlıyacaktır.
Yapılacaklar Listesi Yapın ; Yapılması gereken işlerinizi listelerseniz zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Her bitirdiğiniz işi listenizden çizin ve diğer çalışma arkadaşlarınızdan her zaman bir adım ilerde olduğunuzu düşünerek rahatlayın.
Çalışma Arkadaşlarınızdan Yardım İsteyin ; Birikmiş işleri tek başımıza halletmek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle işleri bölümlere ayırıp paylaşırsak hem zamandan tasarruf etmiş oluruz hem de iş yoğunluğunluğundan kurtulmuş oluruz.