Tatil de okunacak 3 kitap!

kitap2

Tatil demek istediğiniz gibi dinleyeceğiniz, eğlenebileceğiniz günler demektir. Ama bazılarımız tatilde en çok sahilde uzanıp kitap okumayı sever. Gerçekten de rahatlamak ve dinlenmek için harika bir yöntemdir. Örneğin doğayla iç içe bir yerde tatil yapacaksınız. Televizyon yok, bilgisayar ve diğer teknolojik aletlerde yok. Sadece kitap var. Kendinizi dinlemek için harika günler geçirebilirsiniz. İşte tatil de okumanız için 3 kitap önerisi:

Yüzyıllık Yalnızlık
Gabriel Garcia Markuez’in yazdığı nobel ödüllü bu kitap okumanız için harika bir seçim olabilir. Kitabın konusu yazarın çocukluk günleridir. Çocukluğunda yaşadığı, onun için önemli olan ne varsa sanatsal bir dille aktarılmıştır.
Mahşer
Stephen King’in eseri olan mahşer tam bilim kurgu sevenler için. Konusu ise biyolojik denemelerden kaçan biri üzerinde olan ölümcül bir mikrobu herkese yaymasıdır.
Candide
Voltaire’nin yazdığı bu kitap oldukça sürükleyicidir. Konusu ise arkadaşları ile bir çok ülke gezen Candide oralarda bir çok felaketle karşılaşır ve soluğu Türkiye’de alır.