Şubat ayında hangi festivaller var?

Eğlence her yerde var!Dünyada çok şey için festivaller düzenleniyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen bu festivaller keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak nitelikte. Peki Şubat ayında hangi festivaller var? İşte Şubat ayında gidebileceğiniz birbirinden eğlenceli festivaller;
Mardi Gras – Amerika: Mardi Gras kutlamaları sadece yetişkinlere değil, her yaşa hitap eden bir karnaval şeklinde geçiyor. Bu sene New Orleans’da gerçekleşecek olan festivalde insanlar diledikleri gibi doyasıya yemek yiyip içki içerler. Karnaval boyunca dans, müzik, tiyatro ve spor gösterileri gerçekleştirilir.

Kiruna Kar Festivali – İsveç: Avrupa’nın en büyük kar festivali Kiruna, şanına yakışır şekilde Eskimolar diyarı Laponya’da düzenleniyor. Her yaş grubundan insanlar için karla ilgili aktiviteler (atlama gösterileri, kızak yarışları, ren geyiği yarışları, kış fuarı) ve eğlenceler sunan festival, Ocak ayı sonu ile Şubat ayı başlangıcı arasında yapılıyor.

Quebec Kış Karnavalı – Kanada: Her yıl ocak ayının sonunda başlayıp şubat ayının ortasında son bulan ve Kanada’da düzenlenen Quebec Kış Karnavalı, dünyanın en büyük kış karnavallarından bir tanesidir.

Rio Karnavalı – Brezilya: Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilen Rio Karnavalı dünyanın en büyük ve en çok katılımcıya sahip olan festivalleri arasındadır. Dünyanın dört bir köşesinden milyonlarca insan karnavala katılmak için Rio’ya geliyor.