Spor Yapanlara Özel İçecekler

kategori

Spor yapan insanların almaları gereken düzenli vitamin ve mineral için fazladan besin tüketmeleri gerekmektedir. Aslında basit bir mutfak robotuyla hazırlanabilecek birtakım karışımlar vücut eksikliklerini dengelemek için bir çare. O alternatif karışımlar işte bunlar;
Salatalık; Salatalıkta bulunan fazlaca su miktarı özellikle yaz aylarında kaybettiğiniz su miktarını dengeler ve son derece yararlıdır.
Rezene; Mide sorunu yaşayanlardan mısınız ? O halde rezene sizin için bir deva olacaktır. İçerdiği maddeler sayesinde rahatlatıcı özelliğe sahiptir.
Nane; Vücudunuzu oldukça rahatlatır bunun yanında sinirsel rahatsızlıklara iyi gelir.
Şimdi ise sizlere bu bitkilerin karışımlarını toplu halde vereceğiz ; Salatalık, Ispanak, Kırmızı Biber, Rezene ; Salatalıkta bulunan su miktarı özellikle yaz aylarında kaybettiğiniz sıvı ihtiyacını karşılamak için son derece faydalı.
Gaz ve mide sorunları yaşayanlar için ise rezene rahatlatıcı bir besin. Nane, Lahana, Limon
Bu basit tarif sayesinde sindirim sisteminizi düzene sokabilirsiniz. Bu karışımdaki en önemli rolü üstlenen ise nane, sindirim sisteminde doğal bir idrar sökücü görevini alır ve mide kaslarını sakinleştirici etkisi vardır. Ispanak, Maydonoz, Kereviz, Salatalık, Zencefil ve Limon A, C, K vitaminleri açısından zengin olan bu besinler egzersiz sonrasında kas ağrılarını azalmak için ideal.