Spor tutkunlarına özel dünyanın en iyi sörf rotaları!

Spor tutkunlarına özel dünyanın en iyi sörf rotaları!

Bu yaz eğlenceli ve çılgın bir tatil yapmak, adrenalin coşkunuzu biraz olsun arttırmak istemez misiniz? Dünyanın en iyi sörf rotalarında dalgalarla dans etmeye ne dersiniz? Sizlere dünyanın en iyi sörf rotalarını listeledik;
Fiji: Okyanusya’nın en güzel noktalarından biri olan Fiji, sörf yapmak için de dünyanın en ideal yerlerinden. Tavarua Adası, Yanuca Adası, Castaway Adası, Namotu Lefts, Vesi Passage, Beachouse ve Maca’s bend ise aralarında en gözdeleri.

Hawaii: Sörf için mükemmel dalga diye bir şey varsa, bunu ancak Hawaii’nin kuzey kıyısındaki Oahu’da bulabilirsiniz. Pasifik Okyanusu’nun tam ortasında yer alan bu adalara Türkiye’den ulaşım zahmetli de olsa, bu adada bulacaklarınıza değecek.
İspanya: İspanya’da Pais Vasco, Cantabria, Austrias, Galicia, Andalucia gibi özellikle Akdeniz kıyısında yer alan bölgeler sörf yapmak için çok uygun. Muhteşem manzarasının yanında sıcak havası ve yüksek dalgalarıyla İspanya, ziyaretçilerine dünyanın en iyi sörf deneyimlerini sunuyor. Tüm sörf noktaları her seviyeden sörfçüye uygun olarak düzenlenmiş ancak yapısal sebeplerden dolayı genelde profesyonel ve yarı profesyonel sörfçülerin tercih ettiği bir sörf noktası İspanya.

Maldivler: Deniz, kum ve güneşin en güzel hallerine şahit olacağınız Maldivler, sörf severlerin de yüzünü güldürüyor. Dalga boylarının en yüksek olduğu zamanlar olan Temmuz ve Ağustos ayları burada sörf yapılacak en ideal dönemler olurken, 1190 adacığı barındırması da Maldivler’i özel kılan bir başka neden.
San Diego: Amerika’nın güney batı sahilinde bulunan San Diego, sörf için yaratılmış doğasının yanında her sahilinde bu işi için uzmanlaşmış merkezleri ile sörfçüler için gerçek bir çekim merkezi. En yüksek standartlardaki güvenlik önlemleri, deneyimli sörf eğitmenleri ve donanımlı eğitim merkezleri sayesinde sörf kültürünün uzak da olsa en güzel adresi.

Cornwell: Cornwell, bakir kalmış kıyıları ve hırçın dalgalarıyla ünlü bir bölge. Dalgaların en iyi kırıldığı yer ise burada yer alan sörf noktası Bude. Ayrıca Cornwell’ın kuzeyinde resiflerin bulunduğu Barrest Zawn’da sörfçüler tarafından tercih edilen noktalar arasında.
Taghazoute: Vizesiz ve ucuz olması yanında, duyduğumuz kadarıyla Türklere de oldukça sıcak davranmaları sebebiyle tercih edilebilecek bir yer. Başlangıç seviyesine uygun birçok yer olması da cabası.
Bundoran, İrlanda: İrlanda’nın Bundoran kesimi, kuzeyindedir. Sayısız plajları ve resifleri ile ünlüdür. İrlanda sürekli yağmur alan ve rüzgarlı bir ülkedir. Su sürekli olarak soğuktur fakat yüksek dalgalar gün boyunca garantidir. Bu nedenle sörfçüler tarafından en fazla tercih edilen yerlerdendir.