Spor ayakkabılar nasıl temiz tutulur?

Her ne kadar çabuk kirlense de spor ayakkabılar her sezonun vazgeçilmezi ayakkabısı. Ayak dostu olan spor ayakkabıları günlük kullanım için birçok kişinin tercihi olmakta. Spor ayakkabılarının temiz tutulması hem görüntü hem de içinde oluşabilecek bakteri ve kötü kokuları önlemek için çok önemlidir. Peki spor ayakkabıları temiz tutmak için ne yapmamız gerekiyor?
* Diş macununun ayakkabıları beyazlattığını biliyor muydunuz? Diş macunu ve diş fırçası ile ayakkabıyı nazikçe ovalayın, leke çıkacaktır.

* Bu ayakkabıların kurtarıcılarından biri de bebek yağları. Bez üzerine hafif süreceğiniz bebek yağı ile ayakkabılarınızın alt plastik kısımlarını temizleyebilirsiniz. Bebek yağlarıyla ayakkabıyı temizlerken kumaş kısmına gelmemesine dikkat edin çünkü leke bırakabilir.
* Spor ayakkabılarınızın bağcıklarını temiz tutmak için onları makinaya atmak yerine elinizde sabun ile yıkayıp kurumaya bırakmanız yeterli.
* Bir kağıt havlu veya pamuklu bir bez üzerine sirkeden bir kaç damla damlatın. Sonra toz ve lekenin üzerinden geçin. Ayakkabınızın temizlendiğini göreceksiniz.