Sonbahar’da İstanbul’da sizleri bekleyen sergiler!

Sonbahar mevsimini sanattan uzak kalarak evde geçirmeyin. Sonbahar mevsiminde İstanbul’da gezebileceğiniz sergileri sizlerle paylaşıyoruz;
Nerden Geldik Buraya – SALT: 3 Eylül’de ziyarete açılan sergi, 29 Kasım’a kadar devam edecek. 1980 askerî darbesinden sonra ortaya çıkan toplumsal hareketler ve popüler kültür ögelerini irdeleyen sergi, bu bağlamda Türkiye’nin yakın geçmişiyle bugünü arasındaki ilişkiyi görünür kılmayı hedefliyor.
Adres: Bankalar Cad. No: 11, Karaköy/Beyoğlu İstanbul
Louise Bourgeois: Dünyadan Büyük – Akbank Sanat: 1997 yılında 5. Uluslararası İstanbul Bienali’nde tek bir eseri sergilenen Louise Bourgeois, bu defa 58 yapıtı ile Türk sanatseverlerle buluştu. 28 Kasım 2015’e kadar devam eden sergi, Akbank Sanat’ta yer alıyor. Eserlerinde, kadınlık olgusu, cinsiyet, beden, aile ve aidiyet gibi iç dünyamızın derinlerine kök salmış kavramları işleyen sanatçının bir ömür devam eden anlama ve dönüşme sürecine ortak oluyoruz.

Adres: İstiklal Cad. No:8,Beyoglu Beyoğlu/İstanbul
Demokratik Lüks – Rampa: 2 Eylül’de ziyarete açılan ve yalnızca sanatçı kimliğiyle değil düşünür, öğretim üyesi, yazar ve küratör olarak da kültürel üretime önemli katkılarda bulunmuş Hüseyin Bahri Alptekin’in retrospektif sergisi “Demokratik Lüks”, 14 Kasım 2015’e kadar ziyarete açık. Sanatçının arşivinden seçilmiş çizimler, eskizler ve notları da dahil ederek, sanatçının düşünce süreçlerinin derinine inmeyi amaçlayan sergi, Rampa ve Belçika, Antwerp’te bulunan M HKA (Güncel Sanat Müzesi) işbirliğiyle düzenleniyor.
Adres: Şair Nedim Cad. No: 21A Beşiktaş/İstanbul
Zero – Sakıp Sabancı Müzesi: 10 Ocak 2016’ya kadar devam edecek sergi, II. Dünya Savaşı sonrası dünyaya hakim olan durağan ve olumsuz atmosfere bir cevap olarak doğan ve adını bir roketin kalkmasından önceki geri sayımdan alan ZERO akımına odaklanıyor.