Son zamanların yeni bakım trendi; vücut fırçalama!

Son zamanların yeni bakım trendi; vücut fırçalama!

Son zamanların popüler bakım yöntemi: kuru vücut fırçalama! Molly Sims ve Miranda Kerr gibi ünlü isimlerin kullandığı kuru fırçalama tekniği son zamanda çok duyulmaya başlandı. İlk bakışta pek faydalı gözükmeyen kuru vücut fırçalama işlemi vücudunuz ve sağlığınız açısından son derece önemli. Cildin kuru fırçalanması gerçekten kan dolaşımını hızlandırır, dolaşımın artması genel sağlığınız için iyidir.

Masaj ve kuru fırçalama yoluyla selülitlerinizi azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. Dolaşım ve lenfatik kanallarını açtığı için selülite neden olan toksinler de azalacaktır. Vücudunuzun her bölgesine uygulayabilirsiniz.Banyo yapmadan 5 dakika önce yapmanız yeterli olacaktır.

Seçtiğiniz fırçanın kıllarının sentetik olmamasına özen gösterin. Uygulamayı tamamladıktan sonra cildinize süreceğiniz krem için de nemlendirme özelliği yüksek olan bir vücut nemlendiriciye sahip olmalısınız. Yaralı veya önceden tahriş olmuş bölgelerinizi fırçalamaktan kaçının, varisli bölgeleriniz varsa oralara uygulamayın. Her gün 5-10 dakikanızı bu işleme ayırmak cildiniz ve dolayısıyla sizin için çok yararlı olacaktır.