Son sürat makyaj!

Son sürat makyaj!

Sabahları bir dakika uyumak bile zaman zaman paha biçilmez değerde olabiliyor. Özellikle kış aylarında yataktan çıkmak oldukça zor. Peki bunun için uyku süresini uzun tutup, hazırlanma süresini kısaltmaya ne dersiniz? İşte saç ve makyajda hızlı olmanın yolları…
Cildinizi akşamdan temizleyin
İşe temizlik ve bakımla başlayalım. Makyajlı uyumanın cildimize zararlarını artık hepimiz biliyoruz. Makyaj cildimizin gözeneklerini kapatarak nefes almasını engeller. Bu yüzden makyajımızı gece temizleyip peeling yapalım böylece cildimiz hava almış ve ertesi güne hazırlanmış olur.
Nemlendirici kullanın
Sabah uyandığınızda ilk işiniz cildinizi nemlendirmek olmalı. Vücuttaki su oranı hava koşullarına göre değişiklik gösteriyor bu durum, cildimizdeki nem ihtiyacını da değiştiriyor. Cildinizin sağlığı için bu öneriyi göz ardı etmeyin.
Krem allık kullanın
Kolayca dağılarak kısa zamanda doğal ve duru bir görüntü sağladığı için krem ürünleri tercih etmelisiniz. Soft pembe tonlarındaki krem allığınızı, göz çukuruna sıcaklık vermek, elmacık kemikleriniz de sağlıklı bir görüntü yakalamak ya da dud aklarınızda renk eşitliği sağlamak için kullanabilirsiniz.
Kalem far kullanın
Göz makyajlarındaki renk geçişleri olduça hoş bir görünüm sağlıyor. Ancak sabahları o kadar toz farı birbiriyle karıştırmak da azımsanmayacak bir zaman kaybına neden oluyor. Vakitten tasarruf ederek istediğiniz görünüme kavuşmak istiyorsanız. Günlük makyajınızda kalem farlara yer açın. İstediğiniz tonda makyaj yapabilmek için mat ya da ışıltılı renkleri kullanabilir, kalem farı parmağınızla kabaca dağıtarak oldukça profesyonel bir görüntüye kavuşabilirsiniz.
Kirpiklerinize hacim katın
Doldun kipriklere sahip olmak istiyorsanız maskara için ayırdığınız zamana acımayın. Gözlerinizi en etkili ve derin gösterecek ürün maskaradır. Dipten uca kadar maskara uyguladığınızdan emin olun.
Azıcık da aydınlatıcı
Doğru miktarda kullanılan aydınlatıcı sizi daha canlı bir görünüme kavuşturacaktır. Göz altı kapatıcınızdan önce alt kirpik diplerinize aydınlatıcı sürerseniz daha aydınlık bir görüntü ve saat kaç olursa olsun “uyanmış” bir sonuç elde etmiş olacaksınız. Göz pınarlarınıza da uygulamayı unutmayın.
Kuru şampuandan vazgeçmeyin
Kuru şampuanları bugün farklı bir amaç için kullanıyoruz nasıl mı? Kuru şampuanı, saç boylarınızda kullanarak hacimli ve dolgun saçlar elde edebilirsiniz. Daha sakin bir saç istiyorsanız saç maşanızın ısısını saç diplerinize yakın uygulayabilirsiniz.