Sağlıklı Bir Yaşam

Kışın kapımızı çalmaya yaklaştığı günlerde kadın erkek ayırt etmeksizin yazın alınan kiloları verme telaşına kapıldılar. Diyet listeleri çoktan ellerde dolaşmaya başldı bile.
Kış demek kilo almak demek bunu hepimiz biliyoruz. Fakat bu mevsimin sürecinde ne yapılması gerektiğini sizler için araştırdık, kışa daha sağlıklı girmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.
Kahvaltı Faslı ; Güne sağlık deposu bir kahvaltıyla başlamanın ne denli mühim olduğunu uzmanlar sürekli tekrar ediyorlar. Kahvaltı metabolik hareketlere hız kazandırmakla birlikte kan şekeri seviyesinide düzenlemekte.
Ayrıca ilerleyen saatlerdeki öğünlerinizde fazla tüketiminizin de önüne geçer. Yapılan çalışmalardaki istatistiklere göre düzenli kahvaltı yapan bireylerin daha az kilo aldıkları gözlemlenmiştir.Kalori Yığını İçeceklere Veda Vakti ; Kalori bombası gibi olan içeceklere veda etmelisiniz. Meyveli sodalar, gazlı içecekler, meyve suları ve kremalı kahveler… Bunları artık hayatınızdan çıkarma vakti geldi. Bu içecekler yüksek kalorileri içerir ve kilo almanıza neden olurlar.
Hergün içtiğiniz 2 kutu şekerli içeceği hayatınızdan çıkarmanzın mükafatı size ay sonunda 1 kilo vermek olarak geri dönecek. Kalorisi fazla içecekler yerine hergün düzenli olarak en az 1 litre su tüketmeniz sağlığınız açısından önemli. Unutmayın şekerli içecekler kilo aldırmanın yanı sıra hücrelerinizin de yaşlanmasına sebep olur.
Nişastadan Uzak durun ; Makarna, ekmek gibi gıdaları tüketme eğilimimiz oldukça yüksek. Bunun sebebi ise karbonhidratlarda bulunan ve mutluluk veren serotonin kimyasalı. Falat forma girmek ve sağlıklı bir vücut kazanmak istiyorsanız nişasta alımınızı ölçülendirmek zorundasınız. Mesela sandviç yaparkan bir tüm ekmek yerine yarısını tercih etmelisiniz. Ana yemeğinizi bir koca tabak dolusu makarna yerine yarım tabak tercih etmelisiniz. Nişasta alımınızı azalttığınuz taktirde sağlıklı bir vücuda bir adım daha yaklaştınız demektir.
Yağ yakımı ; Yürüyüş yapmak metabolizmayı hızlandıran bir eylemdir. Yedikleriniz komuta edilir ve yakım başlayacaktır. Yediklerinize dikkat etmek kadar egzersizlerle yağ yakımını desteklemekte oldukça önemlidir. Haftada 5 gün en az 1 saat egzersiz yapmanız vücudunuzun değişimine katkıda bulunacaktır.
Akşam yemeğinin ardından gece yaşanan atıştırma isteği kesinlikle önüne geçmeniz önemli bir konu. Bunun önüne geçmek için olabildiğinde mutfaktan uzak durmanız. Gece su içmek için mutfağa girdiğinizde mideninizin kurbanı olmayın. Bu yüzden uyumadan önce bir şişeye su koyarak baş ucunuza bırakın ve su ihtiyacınızı bu şekilde karşılayın.