Saç tıraşını ateşle yapan berber şaşkınlık yaratıyor!

Saç tıraşını ateşle yapan berber şaşkınlık yaratıyor!

Gazze’de berberlik yapan Ramazan Advan, sık sık elektrik kesintisi yaşanmasından ötürü saç tıraşında eski bir yöntem olan, ateşle yakmayı kullanmaya başladı. Advan, elektrik kesintileri nedeninden ötürü bu yönteme başvurduğunu ve özellikle son model kesim tercihinde bulunan müşterilerine bunu uyguladığını belirtti.

Özellikle elektrik enerjisiyle çalışan fön makinelerinin yerine bu yöntemi kullandığını aktaran Advan, kimyasal maddelerden hazırladığı ve sprey tüpler içine yerleştirdiği bir karışımı belli miktarda ve belirli mesafeden saçın üzerine serptiğini ve ateşin tutuşmasıyla saçı tıraş etmeye başladığını söyledi. Advan, saçı yakmak için kullandığı maddenin zararlı olmadığını ve tüm dünyada kullanıldığını ifade etti.

Advan, kullandığı bu yöntemin hem sıcaklığın saça geçmesi sayesinde fön makinesinin görevini gördüğünü kan dolaşımını harekete geçirdiğini hem de saç foliküllerini canlandırdığını ve daha yumuşak hale gelmesini sağladığını dile getirdi. Advan, Gazze’deki pek çok berberin kendisinin kullandığı bu yöntemi öğrenmek istediğini aktardı.