Rio De Janeiro tatilinde yapılacaklar!

Rio

Latin Amerika’nın en güzel şehirlerinden birisi olan Rio De Janeiro,  kıtanın göz bebeği konumunda olup en ateşli şehridir. Dünya’ya bakış açılarının farklı olduğu herkesçe bilinen Brezilyalılar yaşamdan keyif almayı ve eğlenmeyi en iyi şekilde bilenler arasındadır. Plajlarıyla ünlü olan Rio De Janeiro, sadece turistik bir geziyle sınırlandıramayacağınız kadar fazla bir tatil ile karşınıza geliyor. Tatiluzmani.tv olarak aşağıda Rio De Janeiro tatilinde yapılacaklar önerilerimiz bile sizi Rio Büyüsüne kapılmanızı sağlayacak.

Tijuca National Park’ı Ziyaret Etmek
En büyük yağmur ormanı ünvanına sahio olan Tijuca National Park,  Dünyadaki en büyük arazide  kurulu olmanın haklı gururuyla birçok doğa aktivitelerine ev sahipliği yapıyor. Brezilya’nin en yüksek dağı da parkın içinde yer alıyor ve çok güzel bir Rio De Janeiro manzarası var.

Christ the Redeemer Anıtını Görmek
Dünya’nın 7 Harikasından biri sayılan bu ikonik anıt, Rio De Janerio kent simgelerinden biri. Hristiyanlik alemi için manevi değeri çok yüksek olan anıt her yıl binlerce turistin ziyaretine uğruyor.

Ipanema Plajı’na Gitmek
Dünya’nın en ünlü plajlarından biri olan Ipanema doğal güzelliklerinin yanı sıra birbirinden güzel insanların etrafta salınmasıyla da meşhur.

Modern Sanat Müzesi’ni Gezmek
1700’un üstünde sanat eserine ev sahipliği yapan müze bazı insanlara göre en az Guggenheim kadar değerli.

Botanik Bahçelerinde Gezinti Yapmak
Dünyanın ilginç iklimlerinden birine sahip olan şehirdeki botanik bahçesi hem görsel hem de bilimsel açıdan çok önemli bir değere sahip. Çok geniş Alana yayılı olan bahçede 6000den fazla endemik bitki turu yaşıyor.

Santa Teresa Keşfine Çıkmak
Rio’nun bohem yaşamıyla ünlü tepelik bölgesi mutlaka görülmesi gerekenlerden. Sanat ve mimarinin eklektik bir harmanını temsil eden bölgenin insanları da en az mahalle kadar renkli.

Ilha Fiscal Kalesine Gitmek
Şehrin karmaşası ve kalabalığından uzak bir bölgede yer alan neo-gotik dönem eserlerinden bu kale Rio’nun başka bir yüzünü yansıtıyor.