Porselen makyaj için ipuçları!

Porselen makyaj yapmak, aslında sandığınız kadar zor değil. Porselen makyaj yüzde var olan tüm kusurların kapatılıp, pürüzsüz bir yüz oluşturulmasına denilmektedir. Daha yoğun fondöten kullanıldığından daha kalıcıdır ve uzman ellerden çıkmadığında yapay bir maske gibi durabilir. Bu yüzden bazı detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte porselen makyaj için size sunduğumuz ipuçları;
* Yüzünüzdeki pürüzlerin görünmesini önlemek ve makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlamak için baz uygulayın.
* Daha sonra yağlı bir fondöten kullanılır. Tüm cilde tampon yapa yapa uygulama yapılır. Daha sonra bir süre daha beklenir.
* Eğer cildinizde sivilce varsa pudra uygulayın. Pudrayı boyun, yüz ve kulaklarınıza da sürün ki cildinizde farklı tonlar göze çarpmasın.

* Göz makyajına başlarken gözümüzün yapısına dikkat etmeliyiz. Eğer gözleriniz küçükse çok koyu farlar uygulanmamalıdır. Koyu renk sürüldükleri yere derinlik ve küçüklük verirler. Eğer gözleriniz büyükse koyu renk far uygulaması doğru olacaktır. Eğer özel bir davetse gideceğiniz yer, sedefli farlar ya da simli uygulamalar yapabilirsiniz. Bu gözünüze ayrı bir ışıltı verecektir.
* Göz altlarınızdaki morlukları kapatıcı yardımıyla kapatın. Yüzünüzdeki gölge düşen kısımlara da kapatıcı uygulayarak; cildinize aydınlık bir görünüm kazandırın.

* Makyajın en önemli adımı sabitleyici spreydir. Sabitleyici sprey ile makyajınızın kalıcılığı artacaktır
* Takma kirpiklerinizi takın ve ardından siyah rimel ile kirpiklerinizi belirginleştirilip dolgun bir hava verin.
* Cilt bu kadar kusursuz olunca allığı abartmamak lazım. Çok açık renk allıklar yüzünüzü daha canlı hale getirecektir. Şeftali ve pembeden uzaklaşmamaya çalışın ki yanaklarınız doğal görünsün.
* Dudak renginizde tamamen özgürsünüz. Göz makyajınıza göre renkli, açık, koyu ya da nude olmasına karar verebilir.