Peninsula Grubu, Sürmeli Efes Oteli’ni satın aldı!

Peninsula Grubu’nun sahibi Turizm Yatıcımcısı ve İşadamı Sayın Tevfik BAĞCI, satın alma ile ilgili olarak aşağıdaki bilgiyi turizm sektörü ve kamuoyu ile paylaştı…
Peninsula Grubu olarak bu bölge bizim evimiz, yatırımlarımızın çoğunu bu bölgeye yaptık. Grubumuzun bölgedeki otel yatırımları devam ediyor. 2013 yılında işletmeye açtığımız Palm Wings Beach Resort & SPA – Kuşadası’ndan sonra, Türk konaklama sektörüne yıllardır önemli katkılar sunmaya devam eden Sürmeli Ailesine ait Pamucak Sahilinde bulunan Sürmeli Efes Oteli satın alarak grubumuza kattık.

Yenileme yatırımları ile desteklenecek olan tesis ‘’Palm Wings Beach Resort & SPA – Ephesus’’ adı ile grubun Resort Otelciliğindeki markası olan Palm Wings markası çatısı altında hizmete devam edecek. İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na yakın, (80.km), Efes Antik Kentine 5 km uzaklıkta, Pamucak koyunda denize sıfır konumdaki tesis, toplam 434 oda konaklama kapasitesi ve geniş kongre-konferans-toplantı salonlarına sahip..

Bu yıl ayrıca Kuşadası Soğucak’ta bulunan ve özel havuzlu villalardan müteşekkil tesisimiz Peninsula PineClub Butik Otel’imizi tamamen yeniledik ve konsept değişikliğine gittik. Açıldığından beri sadece yabancı misafirlerimize hizmet verdiğimiz bu tesis artık ‘’alkolsüz herşeydahil’’ konseptinde iç turizmin de hizmetine sunduk. Yeni tesisimizle birlikte konaklama tesisi sayımız 9’a yatak sayımız ise 5.500’in üzerine çıkmış oldu. Yatırımlarımız devam edecek. Bu anlamda ilk projemiz hazır. Kuşadası’nda, kendi arsamız üzerinde ve inşaatına başlanmak üzere gün saydığımız 440 üniteden oluşacak olan tesisimizdir. Grup olarak büyüme stratejimiz ve hedefimiz bundan sonra her iki yılda bir yeni bir tesisi Türk Turizmi’nin hizmetine sunmaktır.