Paris tatilinde bedavaya neler yapılabilir?

Aşkın şehri Paris’te masalsı bir tatile çıktınız. Ancak bütçeniz gezip tozmak için yeterli değil mi? Üzülmeyin! Çünkü bu muhteşem şehirde para harcamadan da yapabileceğiniz muhteşem şeyler var! İşte Paris tatilinizi hem verimli kılacak hem de para harcatmayacak öneriler;
* Paris’in en önemli yerleri müzeleridir. Dünya çapında meşhur olan müzeler ise belli günlerde ücretsizdir. Örneğin her ayın ilk Pazar günü Rodin Müzesi ve Louvre Müzesine ücret ödemeden girebilirsiniz.

* Seine nehri boyunca yürüyüş yaparak nehir üzerine kurulu 37 köprüyü ücretsiz keşfedebilirsiniz.
* Canlı ve hareketli Marais semti bir pazar günü dolaşmak için mükemmel bir adres. 14. Louis’in izini takip edin, Yahudi Mahallesini tanıyın ya da sadece eski tip dükkanları seyretmekle yetinin.

* Eiffel Kulesi Manzarası ve Notre Dame Kilisesine giriş yılın her günü ücretsizdir.
* Sanat, tarih ve mimarinin en güzel hikayelerini barındıran Paris sokakları ile tanışmak için pek çok ücretsiz turdan faydalanabilirsiniz.
* 23 hektar arazi üzerine kurulu olan Luxembourg Bahçesi’ni ziyaret edebilir ve buradaki 300 yıllık portakal ağacını görebilirsiniz.

* Yemek yapmaya birazcık ilginiz varsa Fransız Mutfağı Federasyonu‘nun (Fédération Française de Cuisine) 2007 yılında başlattığı ücretsiz yemek kurslarına katılabilirsiniz.
* Turistlerin Paris’e akın ettiği Temmuz ve Ağustos aylarında Plein Air sinemasının düzenlediği ücretsiz açık hava sineması etkinliklerini kaçırmayın.