Otelde konaklarken dikkat edilmesi gereken hususlar!

Seyahate çıktığımızda yeni yerler keşfetmek istediğimiz için bazen otel konusunda titiz davranmıyoruz. Oysa ki otel seçimi tatilin nasıl geçeceğine yöne veren en önemli unsurlardan biridir. Eğer kendimizi evimizde gibi hissedersek tatilimiz daha verimli olur. Diyelim ki size iyi gelecek oteli buldunuz orada kalırken gözden kaçırmamanız gereken bazı şeyler var.
Minibar;
Genellikle minibarlarda sensör olduğundan sadece bakmak için elinize aldığınız bir şişe yüzünden yüklü faturalar ödemek zorunda kalabilirsiniz, bu nedenle minibarlara dikkat edin.
Hizmetler;
Kalacağınız otelde hangi hizmetler fiyata dahil hangileri değil mutlaka öğrenin ve ücretsiz hizmetlerden yararlanmayı ihmal etmeyin.

Sigorta;
Hiç tanımadığınız bir yerde başınıza hiç beklenmedik şeyler gelebilir bu yüzden illaki tedbir almalısınız. Ancak sigorta yaptırırken ayrıntıcı olun ve çok sarhoş olursanız sigortanın geçersiz olacağını unutmayın.
Bardaklar;
Tek kullanımlık bardak kullanın çünkü ne kadar hijyenik bir yerde kalıyor olsanız bile odanızdaki cam bardakları kullanmamanızda fayda var.