Ortadoğu’nun en beğenilen oyuncuları Türkiye’den!

2000 yılında Lübnanlı fizikçiler Dr. Zahi Helou ve Dr. Fadi Helou tarafından yaratılan Murex D’or ödülleri bu yıl 16. senesine ulaştı. Her yıl Ortadoğu’nun müzik, sinema ve TV dallarında en başarılı isimlerinin seçildiği “Murex D’or Ödülleri”nde, Türkiye’den iki başarılı oyuncu ödül aldı. Türk dizilerinin son birkaç yıldır Ortadoğu televizyonlarında gösterilmesiyle birlikte oyuncularımızın Ortadoğu ülkelerindeki popüleriteleri de oldukça arttı.

Türk dizileri Ortadoğu’da öyle çok beğenildi ki bölgede büyük ilgi gören Türk dizileri de sonunda ödül törenlerine de bir kategori olarak eklendi. İlk senesinde sadece Lübnanlı isimlere odaklanan tören, zamanla Arap ülkelerinin geneline yayılmaya başladı.

Drama ve müzik kategorilerinde Arap dünyasının önemli sanatçılarını ve yapımlarını ödüllendiren organizasyonun en önemli iki ödülü Türkiye’ye gitti. Bu sene “En İyi Türk Erkek Oyuncu” ödülünü bölgede birçok dizisi yayınlanmış olan Murat Yıldırım alırken, “En iyi Kadın Oyuncu” ödülünü ise Beren Saat aldı.