Ölümsüz şehir Roma’nın en lüks otellerinde tatil keyfi!

Tatil planlarınızın arasında lüks bir otele gidip kaliteli bir zaman geçirmek varsa, rotanız Roma olsun. Roma’nın en lüks otellerinden birinde kalarak ya da lobisinde vakit geçirerek orada olmanın tadını çıkartabilirsiniz. İşte Roma tatilinizin keyfini çıkarabileceğiniz oteller:
*St Regis: César Ritz tarafından 1894’te tasarlanan bu otel, şehrin ilk özel banyolu oteli olması ve her odasında iki adet elektrik lambası bulunmasıyla ünlü. Dünya sosyetesinden birçok kişiyi ağırlayan bu otel İspanyol Basamakları ve Trevi Çeşmesi‘ne de yakın bir yerde bulunuyor.
*Villa Laetitia: Çağdaş tasarım ve lüksün muhteşem bir karışımını yansıtan, Tiber River kıyısında yer alan bu butik otel 1900’lü yılların başında inşa edilmiş ve 2006 yılında restorasyondan geçerek yenilenmiş. 15 küçük dairesi bulunan otelin odalarında Picasso desenli eşarp, Van der Rohe tarafından tasarlanmış 1930 yılına ait bir kanape, Chanel ve Dior tarafından tasarlanmış eşyalar bulunuyor.

*Lord Byron: Özel bir villada yer alan Lord Byron, kendinizi şımartabileceğiniz harika bir yer. Zarif dekorasyonlu odaları, terasları, mermer zeminleri ve her odasında asılı duran büyük tablolardan oluşan resim koleksiyonu ile fazlasıyla şık olan bu otelin Sapori adındaki restoranı Roma’nın en iyi restoranlarından biri olarak kabul ediliyor.
*Parco Dei Principi Grand Hotel & Spa: Oteli çevreleyen ağaçların hemen ardında Vatikan‘ın kubbelerinin göründüğü harika bir manzara, rengarenk çiçeklerle çevrili yüzme havuzu, kristaller ve süslü kumaşlarla bezenmiş odalarıyla bu otelde kalmak bir ayrıcalık.