Öğrenciler, düşük bütçeyle nerelerde tatil yapabilir?

Öğrenciler, düşük bütçeyle nerelerde tatil yapabilir?

Rüya gibi bir tatil yapmak istiyorsunuz ama bütçeniz mi kısıtlı? Tatil için ayıracağınız zaman diliminiz ve bütçeniz gideceğiniz yeri belirleyen en önemli kriterlerdendir. Hele bir de öğrenciyseniz ekonomik tatil arayışına girersiniz. Bütün yıl yapılan tatil planı için hazırlanan bütçe tatilin daha keyifli geçmesi için en önemli unsurlardan. Tatil bölgelerinin yoğun artış gösterdiği ülkemizde turizm alanında insanlara çok önemli seçenekler ve alternatifler sunuluyor. İşte öğrenciyken hem ekonomik hem de muhteşem bir tatil yapabileceğiniz destinasyonlar;
Olimpos: Ülkemizde öğrencinin tatil rotasının ilk adresi olan Olimpos, doğa ile iç içe, salaş, rahat ve tarihi bir mekan. Eski bir Likya antik kenti olan Olimpos, muhteşem doğal güzellikleri, tarihi ve plajı ile Antalya Kemer’de mutlaka görülmesi gereken önemli tatil ve ören yerlerinden birisidir.

Assos: Assos Antik Kenti, günümüze kadar kalmayı başarmış antik dönem şehirlerinden birisi. Koruma altında olduğu için hiçbir değerini kaybetmemiş olan bu şirin yerleşim, doğanın cömertliği sayesinde adeta bir cennete dönüşmüş. Burada uygun fiyatlı pansiyonlarda kalabilirsiniz.

Gökçeada: Gökçeada doğal yaşamıyla birlikte doğal güzelliklerini de seriyor ayaklarınıza. Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan Gökçeada Türkiye’nin en büyük adasıdır. Kitesurf tutkunu öğrenciler için de Gökçeada’nın bir hayli ideal olduğunu belirtelim.

Sarımsaklı: Sarımsaklı, Ayvalık’a bağlı bir turistik bölgedir. Sarımsaklı’da yaz aylarında sahil oldukça kalabalık olur. Bazı gençler akşamları ellerine gitarlarını alıp sahilleri renklendirirler.