Nefes kesen turistik yerler!

Doğayla yaşamın iç içe olduğu; muhteşem manzaralara sahip, doğanın tüm güzelliklerini gözler önüne seren turistik yerler:
1)Meksika‘ya bağlı Marieta Adaları‘nda bulunan Gizli Kumsal‘a ulaşmak istiyorsanız, uzun bir su tünelini yüzerek ya da kanoyla geçmeniz gerekiyor.
2)Peru‘nun başkenti Lima‘ya beş saat mesafede bulunan Huacachina, kum kayağı ve buggy gezilerinin tadını çıkarabileceğiniz en güzel vaha.

3)Bosna Hersek‘te bulunan Blagaj Kasabası‘nda dervişler için inşa edilmiş Blagaj Tekkesi‘nin içinde Buna Nehri‘nin berrak sularına karşı bir şeyler yudumlayabilirsiniz.
4)Yunanistan‘ın Astris Bölgesi‘nde bulunan Giola doğal havuzu, inanılmaz berraklıktaki sularında yüzmek için harika bir yer.

5)Guatemala‘da bulunan Semuc Champey‘e ulaşılması biraz zor olsa da kireçtaşı köprüleri ve serin sularıyla ferahlatan bir doğal havuzu bulunuyor.
6)Yeni Zelanda’da bulunan Rotorua, gayzerleri, kaplıcaları ve fokurdayan çamur havuzları ile ünlü. “Sülfür Şehri” olarak da anılan kentin göllerinde pek çok su sporu da yapılıyor.

7)1836 yılında bir avcı tarafından keşfedilen Fransa‘daki Grotte de St Marcel d’Ardèche‘de 61 km uzunluğunda geçitler bulunuyor.
8)İtalya‘daki Umbria bölgesinde bulunan Castellucio di Norcia kasabası, Mayıs sonundan Temmuz başına kadar açan rengarenk, mis kokulu çiçekleriyle ünlü.

9)Şili‘deki General Carrera Gölü‘ne kıyısı olan bir yarımadada bulunan Mermer Mağaralar‘ın duvarlarındaki desenler, dalgaların binlerce yıl boyunca kalsiyum karbonatı yıkamasıyla meydana gelmiş.
10)Asya‘daki en büyük göllerden biri olan Pangong Tso, kıyısındaki dağları yansıtan berrak sularıyla nefes kesen bir manzaraya sahip.