Muhteşem kurabiyeler yapmanın püf noktaları!

Çay saatlerinin vazgeçilmezi olan kurabiyeleri yenilebilir seviyeden çok lezzetli bir kıvama getirmek çoğu zaman zor bir deneyimdir. Peki ağızda dağılan muhteşem kurabiyeler hazırlamanın püf noktaları nelerdir?
* Daha fazla un eklemek daha hafif ve kabarık bir kurabiye oluşturur. Kurabiyeler dışarıya doğrudan çok yukarı doğru genişler.

* Lezzetli kurabiye yapımı, kaliteli malzemelerin kullanılması ile mümkündür. Bunun için, malzemelerin taze olmasına ve yapılış sırasına özen gösterilmesi gerekir.
* Mis kokulu kurabiyeler için genellikle tereyağı kullanın. Oda sıcaklığında beklettiğiniz ya da eritip bir parça soğuttuğunuz tereyağını hamura katın. Bu yöntem kurabiyelerinizi daha yumuşak yapar, yağ eşit olarak her yöne dağılır.

* Beyaz toz şekerle düzgün, çiğnenebilir ve süper ince mükemmel kurabiyeler oluşur. Bu kurabiyeler pişerken genişlemek için daha fazla yere ihtiyaç duyar.
* Kurabiyeler piştikten 2-3 dakika sonra tepsiden alınması ve soğutulması gerekir. Soğuyan kurabiyelerin, hava geçirmez bir kapta muhafaza edilmesi önerilir.
* Kurabiyeler piştikten sonra ağızda dağılmalıdır, pişerken fırında değil. Fırında dağılmasını istemiyorsanız tarif ölçülerinde oynama yapmayın. Ayrıca yumurta ve toz şekeri çok çırpmamalısınız.

* Kurabiye hamuruna kabartma tozu eklemeniz kurabiyelerin kabarmasını ve kek gibi olmasını sağlar.
* Kullandığımız yoğurdun ekşi olmaması gerekiyor, yoğurdunuzun tadına mutlaka bakın. Yoğurt ekşi ise kullanmayın.