Muhafazakar kesimin tatil için en çok tercih ettiği ülkeler!

Toplumun çeşitli kesimlerinden insanlar, yoğun çalışma temposunun stresinden, yorgunluğundan bir an olsun uzaklaşmak için farklı tatil yeri arayışına giriyorlar. Peki Muhafazakar kesim tatil için nereleri tercih ediyor? İşte yanıtı;
Türkiye: Araştırmalara göre muhafazakar Müslüman kesimin en çok tercih ettiği ülke Türkiye. Türkiye’de en çok İstanbul’u tercih ediyorlar. Türkiye’yi tercih etmelerinin sebebi ise hem doğal güzellikler bakımından zengin bir ülke olması hem de ülkenin birçok yerinde çok sayıda ibadethane ve dini ögelerin bulunması.
Birleşik Arap Emirlikleri: Hem İslami kimliği hem de modern turistik aktiviteleri ile ön plana çıkan Birleşik Arap Emirlikleri, başta Dubai olmak üzere çok fazla tercih ediliyor.

Malezya: İbadethanelerin sayısı ve yakınlığı, alkol kullanımının az miktarda olması ve haram gıdaların bulunmaması Malezya’yı muhafazakarlar için çekici kılıyor.
Maldivler: Maldiv adalarını muhafazakar kesimin sıkça tercih etmesinin nedeni; bu adalarda bulunan tesislerin özel hayatı gizleyen ve ayrı tutan bir anlayışla tasarlanmış olması.

Suudi Arabistan: Şüphesiz en sık tercih edilmesinin asıl sebebi; İslam dünyasının en kutsal şehri olması ve buraya yapılan seyahatlerin temel ibadetlerden biri olması.